Kategoriler
Yeniliklerden ilk sen haberdar olmak istermisin?
Sipariş Takip

 

 

 


elektroşok cihazı tw-1101 elfeneri görünümlü elektroşok cihazı şok aleti elektro şok

Elektroşok cihazı tw-1101 elfeneri görünümlü elektroşok cihazı, şok aleti, elektro şok, şok Güncel Haberleri;


Emniyet Üniversiteye sordu: Kaç volt verelim?

Direnen suçluları etkisiz bir duruma getirmek için elektro şok cihazı sektör Emniyet, cihazın insan vücudunu nasıl etkilediğini anlamak için üniversitelere ova gönderdi. 

 
Hürriyet gazetesinden Meltem özgenç’in haberine göre Yazıda, “Bu cihazın insan sağlığı açısından değerlendirilmek üzere, insan hayatını tehlikeye sokan elektrik akım süresini ve amper (akım şiddeti) aralıkları değerinin tespiti gerekiyor” denildi. 

 
Emniyet umumi Müdür Yardımcısı Zeki çatalkaya imzası ile 27 Haziran 2014 tarihinde Ankara üniversitesi Tıp Fakültesi, Hacettepe üniversitesi, Gazi üniversitesi, TüBiTAK ve Adli Tıp Kurumu’na yazı yazılarak elektro şok cihazı ile ilgili görüş soruldu.
 

Yazıda şöyle denildi: 

“Asayiş hizmetlerini yürüten personelce, saldırgan ve direnen şüpheli insanların direncini kırmak, alanda çalışan polisi kullandığı teçhizat yönüyle güçlendirmek amacıyla ‘elektro şok cihazı’ alınması düşünülmüştür.

Bu kapsamda genel müdürlüğümüz taşra teşkilatının ihtiyacını karşılamak amacıyla başkanlığımızca 2014 mali yılında, ‘elektro şok cihazı’ alımı planlanmaktadır.

Konuyla ilgili şekilde hazırlanacak olan teknik şartnameye temel olmak üzere, ‘elektro şok cihazlarının’ insan sağlığı açısından değerlendirilmek üzere, insan hayatını tehlikeye sokan elektrik akım süresinin ve amper (akım şiddeti) aralıklarının değerinin tespiti gerekmekte olup bu husustaki görüşlerinizin tarafımıza bildirilmesini arz ederim.” 


TüBiTAK’A DA SORDULAR Ankara üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı, bu ova üzerine Kardiyoloji, Fizyoloji, Fizyopatoloji, Nöroloji ve Biyofizik sahalarına konuyla ilgili görüşlerini sordu. Biyofizik, “Bu konu bizim alanımıza girmiyor” yanıtı verirken, öteki alanlar “insan sağlığına muhakkak zarar verir, ölümcül netice doğurur” dedi.

Hacettepe üniversitesi, Gazi üniversitesi, TüBiTAK ve Adli Tıp Kurumu’nun cihazla ilgili görüşlerini henüz Emniyete iletmediği kaydedildi. 


UYUŞTURUYOR Elektroşok cihazlarının boyutu küçük, bu nedenle de taşınması pratik, basit şarj edilebiliyor.

Münasebet ettiğinde kişiyi bayıltıyor ve geçici şekilde uyuşturuyor.

Düğmeye basarak aktif bir duruma geldiğinde yüksek akım ile çıkardığı ses ve fer görüntüsü bile epey bir ürkütücü. 


SARA VE yürek KRiZiNi TETiKLER TüRK Tabipler Birliği (TTB) genel Başkanı Bayazıt ilhan, Emniyet umumi Müdürlüğü’nün insanları etkisiz duruma getirmek için elektro şok cihazı alma girişimini hekimler şekilde son derece yanlış bulduklarını belirtti.

İlhan Hürriyet’e şunları söyledi: “ memleketimiz ’de öteden beri demokratik haklarını kullanmaya çalışan göstericilere karşı polisin uyguladığı orantısız şiddet nedeniyle hayatını kaybeden, mühim biçimde yaralanan yurttaşlarımız oldu.

En son Gezi olaylarındaki gösterilerde hayatını kaybeden, sakat kalan yurttaşlarımız ortadayken, polisin bir de kişiler üstünde ölümcül etkisi olabilecek elektro şok cihazı almaya çalışması biz hekimler vasıtası ile kabul edilemez bir girişim. 


ÖLümcül etkiside olabilmektedir Emniyet umumi Müdürlüğü, bu yazısıyla ‘insanlara kaç amper elektrik verebiliriz’, ‘ne kadar süre verebiliriz’ benzeri sorular soruyor.

Polisin insanlara elektrik vermeye çalışması başlı başına vahim bir durumken, şunu da belirtmek isteriz ki elektriğin güvenli olduğu gibi bir tutar, hekimler nedeni ile verilemez.

Elektrik çok aşırı düşük derecelerde dahi bireyler üzerinde ölümcül etkiler yaratabilir. örnek olarak, kalpte ölümcül ritim bozukluklarına neden olabilmektedir.

İnsan beyni üzerinde menfi etkiler yaratıp şahıslarda şuur kaybına ve sara nöbetine sebep olabilir.

Bütün bunlar çok kritik. içişleri Bakanlığı’na bu konu için sesleniyorum. Bu cihazları almasınlar ve denemesinler. Bu tür cihazların insanlar üstünde kullanılmasına muhakkak izin verilmemeli.” 

Kaynak: habergetir com

------------------------------------------------------------------------------

Elektroşok Cihazı Kararı.

Emniyet, ilim camiasının “ölümcül sonuçlara yol açabilir” diyerek olumsuz rapor verdiği elektroşok cihazı ihalesinden vazgeçmiyor.

Emniyet genel Müdürlüğü’nün, ilk olarak geçen sene 100 adet aldığı ve kurbanı “bayıltarak” etkisiz duruma getiren elektroşok cihazlarında “ölümcül” sonuçlara yol açabilecek oranda yüksek akım kullanıldığı uzman raporuyla kanıtlandı.

 
Ankara üniversitesi Fizyopatoloji ilim Dalı Akademik Kurulu’nun, yeni elektroşok cihazı alımı yapmak isteyen EGM’nin ilgiyi doğrultusunda yaptığı inceleme sonucu hazırladığı raporunda, cihazlarda yüksek akım kullanılması sebebiyle menfi rapor verdiği ortaya çıktı.

Kurulun 9 Temmuz 2014 tarihli kararında, “insan organizmasının işlevi sürecinde hücresel fonsiyonların elektriksel uyarılarla değişebileceği gerçeğinden hareketle ölümcül etkilerin ortaya çıkabileceği göz önünde tutularak elektroşok cihazının belirtilen amaçlarla kullanılması, fizyopatoloji bilim dalı öğretim üyeleri tarafından müsait görülmediği yönünde görüş birliğine varılmıştır” ifadelerine yer verildi.


Ayşe Sayın\`ın Cumhuriyet\`teki haberine göre, CHP istanbul mebus ümit nispet, kurulun elektroşok cihazları hakkında iddiaları soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

Eylül 2013’te söz konusu cihazdan 100 adet satın alınarak istanbul ve Ankara asayiş polisine eğitim verilerek dağıtıldığının kamuoyuna duyurulduğunu anımsatan nispet, içişleri Bakanı Efkan Ala’dan bu cihazların şimdiye kadar nerelerde ve ne zaman kullanıldığı hakkında bilgi istedi.

Emniyet genel Müdürlüğü’nün üç bin yeni cihaz alımı için ihaleye çıktığı, ancak akademik kurulun raporu üzerine ihaleden vazgeçmek yerine sırf alınacak cihaz sayısının 500’e indirilmesinin kararlaştırıldığı iddiaları bulunduğuna dikkat çeken nispet, elektroşok cihazlarda uygulanan akım miktarının Avrupa standartlarının da çok aşırı üstünde bulunduğu iddialarına dikkat çekti.

Avrupa standartlarına göre bu cihazlarda maksimum 2.5 miamper elektrik kullanılması gerekirken “Air Taser” markalı elektroşok cihazında 6 miliamper kullanıldığının doğru olup bulunmadığı meselesinde da bilgi istedi. nispet, önergesinde özetle şu iddia ve sorulara yer verdi:


“EGM’nin ilgili biriminin kısa zaman evvela teknik şartname hazırlayarak insan sağlığının korunması ve Avrupa standartlarına uygunluk bakımından akımı azami 2.5 miliamepr olacak biçimde air taser elektroşok sihalından üç bin tane alınması için ihaleye çıktığı, lakin EGM makamının 6 miliamperlik aygıt alınması talimatı verdiği duyumu doğru mudur?

EGM makamının bu talimatına karşın insan sağlığı açısından tehlikeli olacağı için ihaleyi düzenleyen birimin 2.5 miliamperde ısrar etmesi üzerine bu defa makamın talimatıyla silahtan 3 bin adet alınmasından vazgeçlierek sayının 500’e düşürüldüğü doğru mudur? ölümcül etkileri ortaya çıkabileceği tıp fakültesi kararıyla ortaya koknulan elektroşok silahın gene de satın alıp polislere dağıtacak mısınız?”

CHP’li nispet, içişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle verilmekte olan önergede çeşitli iddialara da yer verildi.

Önergede şu sorulara yer verildi:

EGM içerisinde elektroşok silahı şekilde önde gelen ‘Air Taser” ismi verilmekte olan cihaz kullanılmaya başlandı mı?

beş -15 saniye boyunca verdiği yüksek gerilim olmasına hedef kişinin bomba şok geçirerek 2-3 dakika bayılmasına yol açan bu silahın sokakta saldırganlar üzerinde uygulaması yapıldı mı?

Bu silahlar kaç olayda kullanıldı, ölüm ya da yaralanma meydana geldiyse bu hadiseler hangi yerde hangi tarihte gerçekleşti?

EGM’nin alakalı biriminin kısa süre öncelikle teknik şartname hazırlayarak insan sağlığının korunması ve Avrupa standartlarına uygunluk bakımından akımı en fazla 2, beş miliamper (mt.) halinde Air Taser elektroşok silahından üç bin adet alınması için ihaleye çıktığı fakat

Emniyet genel Müdürlüğü Makamı’nın 6 mA’lık aygıt alınması talimatı verdiği duyumu doğru mudur?

EGM Makamının bu talimatına rağmen insan sağlığı açısından tehlikeli olabileceği için, ihaleyi düzenleyen birimin 2, beş mA’da ısrar etmesi üzerine bu kez Makam’ın emriyle silahtan 3 bin tane satın alınmasından vazgeçilerek sayının 500’e düşürdüğü bilgisi doğru mudur?

EGM’nin başvurusu üzerine A.ü. Tıp Fakültesi Fizyopatoloji bilim Dalı Akademik Kurulu’nun, “insan organizmasının işlevi sürecinde hücresel fonksiyonların elektriksel uyarılarla değişebileceği gerçeğinden hareketle ölümcül etkilerin ortaya çıkabileceği konusu göz önünde bulundurularak elektroşok cihazının belirtilen amaçlarla kullanılması Fizyopatoloji bilim Dalı öğretim üyeleri sebebi ile makul görülmediği görüş birliğine varılmıştır” olacak şekilde 12/2014 sayılı kararı alması karşısında nihai şekilde hangi işlemi yaptınız, netice ne oldu?

Kaynak: gazetaport.


----------------------------------------------------------------------


CHP’li nispet, içişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle verilir olan önergede çeşitli iddialara da yer verildi.

Önergede şu sorulara yer verildi:

EGM bünyesinde elektroşok silahı şekilde önde gelen ‘Air Taser” adı verilmekte olan aygıt kullanılmaya başlanmıştır mı?beş -15 saniye boyunca verdiği yüksek gerilim olmasına hedef kişinin bomba şok geçirerek 2-3 dakika bayılmasına yol açan bu silahın sokakta saldırganlar üzerinde uygulaması yapıldı mı?

Bu silahlar kaç olayda kullanıldı, ölüm yada yaralanma meydana geldiyse bu hadiseler hangi yerde hangi tarihte gerçekleşti?

EGM’nin alakalı biriminin kısa süre öncelikle teknik şartname hazırlayarak insan sağlığının korunması ve Avrupa standartlarına uygunluk bakımından akımı en fazla 2, beş miliamper (mt.) biçiminde Air Taser elektroşok silahından 3 bin tane alınması için ihaleye çıktığı fakat Emniyet umumi Müdürlüğü Makamı’nın 6 mA’lık aygıt alınması talimatı verdiği duyumu doğru mudur?

EGM Makamının bu talimatına rağmen insan sağlığı açısından tehlikeli olacağı için, ihaleyi düzenleyen birimin 2, beş mA’da ısrar etmesi üzerine bu defa Makam’ın emriyle silahtan 3 bin adet satın alınmasından vazgeçilerek sayının 500’e düşürdüğü bilgisi doğru mudur?

EGM’nin başvurusu üzerine A.ü. Tıp Fakültesi Fizyopatoloji bilim Dalı Akademik Kurulu’nun, “insan organizmasının işlevi sürecinde hücresel fonksiyonların elektriksel uyarılarla değişebileceği gerçeğinden hareketle ölümcül etkilerin ortaya çıkabileceği konusu göz önünde bulundurularak elektroşok cihazının belirtilen amaçlarla kullanılması.

Fizyopatoloji bilim Dalı öğretim üyeleri yönünden makul görülmediği görüş birliğine varılmıştır” olacak şekilde 12/2014 sayılı kararı alması karşısında nihai olarak hangi işlemi yaptınız, sonuç ne oldu?

Kaynak: ozgunhaber org


Personelde denediniz mi, nereden biliyorsunuz?


CHP istanbul mebus ümit nispet içişleri Bakanı Güler’e istanbul polisinin kullanacağı elektroşok silahıyla soru önergesi yöneltti. Doz miktarı aşılırsa ne olacak; insanlar yanlışlıkla hassas yerlerden vurulursa nasıl ziyan verir?

CHP istanbul milletvekili umut oran içişleri Bakanı Muammer Güler’in yanıtlaması için istanbul Emniyet Müdürlüğü’nün bugünden itibaren kullanmaya başlayacağı 54 tane elektro şok silahı hakkında soru önergesi verdi.
Oran’ın sorduğu sorulardan biri “Personelde denediniz mi nereden biliyorsunuz” oldu.ümit Oran’ın önergede cevap istediği sorular şöyle:
* Bu silahlar hangi durumlarda kimlere karşı kullanılacaktır? Silahın kullanması için Türkiye’de kaç personelinizi eğittiniz?
* Silahın çalışma mantığı nedir, saldırganın 10 saniye boyunca sersemletilmesi nasıl sağlanmaktadır, şok dalgaları kişiye ziyan vermiyor m.? Bu dalgaların ziyan vermediğine dair hangi teknik ve tıbbi raporlar alınmıştır? Bu amaçla personeliniz üzerinde uygulama yaptınız mı?
* Resmi olarak bugünden itibaren kullanılan bu silahı denemek amacıyla önceki günlerde herhangi bir olayda/saldırıda kullandınız mı, sonucu ne oldu?
Doz aşılırsa…
* Silahın uyguladığı elektroşokun doz ayarı nasıl yapılmaktadır, belirlenen doz miktarının aşılması biçiminde ne olacaktır?
*Bir şahıs üzerinde 24 saatte üç kezden fazla kullanıldığında zarar verdiği açıklanması karşısında bu durumu önlemek için hangi önlemleri alacaksınız? Bu halde insan vücudunda nasıl bir ziyan vermektedir?
* Polislerin, saldırganın göz, ağız, kulak, gırtlak, jenital bölge gibi hassas yerlerinden yanlışlıkla vurması mecburiyetinde insan vücudunda nasıl bir tesir yaratılmaktadır? Bu halde vücutta kalıcı zarar oluşuyor m.?
Video kaydı ne için?
* Silah üstünde bulunan ve bir saatlik kapasitesi olduğu belirtilen video kaydı ne amaçla kullanılacaktır? Bu görüntülerin kötüye kullanımının önlenmesi ve denetimi nasıl sağlanacaktır?
* Bu silahları üreten firma kimdir, ne zaman hangi ihale yöntemiyle bu silahtan kaç adet satın alınmıştır? Silahın birim fiyatı nedir ve hangi ile kaçar tane gönderdiniz? Bu silahların optimum kullanım süresi nedir?

----------


Polisin yeni silahı: Elektroşok tabancası

 

Polisin silahları arasına ABD üretimi 100 elektroşok silahı eklendi. Pilot uygulama istanbul ve Ankara’da yapılacak.

 

Emniyet umumi Müdürlüğü , polisin bazı pozisyonlarda elektroşok silahı kullanması için çalışma başlattı. ABD üretimi 100 elektroşok silahı sektör Emniyet umumi Müdürlüğü, bunları evvela Ankara ve istanbul ‘da deneyecek.

Bu kapsamda Ankara’da bir grup polise elektroşok cihazlarının kullanmak konusu için uygulamalı eğitim verildi. Elektroşok silahları istanbul polisine de verilecek eğitimin ardından deneme amacıyla kulanılmaya başlanacak. cihaz “başarılı bulunursa” emniyet envanterine dahil edilecek.

Elektroşok tabancasının sadece asayiş polislerine verileceği ve “toplumsal olaylarda” kullanılmayacağı belirtilirken, silahın 5 ile 15 saniye arasında elektrik akımı verip bireyin 2-3 dakika baygınlık yaşamasına sebep olduğu bildirildi.

--------


Elektro şok Cihazı Ele Geçirildi

 

Mardin\`de 2 bireyin üzerinde elektro şok cihazı ele geçirildi.

 

Mardin Emniyet Müdürlüğünce Hırsızlılara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında i.S.(31) ve ş.D. (18) adlı şahısların üzerinde elektro şok cihazları ele geçirdi.

Mardin Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, farklı tarihlerde yapılan kontrollerde i.S.’den 54 cm. uzunluğunda, elektrikle şarj edilen, beş metre mesafeye kadar tesir endüstrisi olan ve 500 volt elektrik akımı verebilen;  ş.D’de de ise, değdiği bölgeyi 8 saat süreyle uyuşturabilme durumuna sahip 300 kw. çıkış voltajlı elektro şok cihazları ele geçirildiği belirtildi.

Elektro şok cihazlarının taşınması ve gizlenmesinin pratik olması nedeniyle gasp ve hırsızlık olaylarında kullanılabileceğinin değerlendirildiği kaydedilen açıklamada, \"üzerlerinde elektro şok cihazı bulunan 2 kişi meselesi için yasal işlem başlatıldı. Vatandaşlarımızın dikkatli ve duyarlı bulunmaları ve bu tarz cihazlarla karşılaşmaları biçiminde polisi aramalarında fayda görülmektedir\" denildi.

Açıklamada, bahse konu insanlar meselesinde yasal işlemlere başlanıldığıda bildirildi.--------BU Aygıt EMNiYET BUTONLU VE ŞARZLıDıR.

 

Emniyet butonludur. öteki hiç bir cihazda emniyet butonu yok.

Yeni Model !!!

 

Garantili ve patentli..

 

başka cihazlar gibi çok fazla kaba değildir, çantanızda ,cebinizde,aracınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

 

Elektro şok Tabanca ile TEHLiKEYE SON

 

Daha düne kadar casusluk filmlerinde gördüğümüz \"Elektro şok\"  bundan sonra yurdumuzda.

 

Bu cihaza çok söylenecek hiçbir söz bulunmamakta.

günümüzde yaşanan o kadar kapkaç,saldırı,

ve bunun gibi olaylar oluyorki bazan şahsi savunma becerilerimiz yetersiz kalıyor,

peki ya ölümcül etkisi olan tabancalar... bunlar daha tehlikelisi , hem kullanan hemde zorunlu

konumdada olsa uygulanan kişiler için ölümcül tehlikesi olduğu için aşırı teklikelidir.

 

oysa \"Elektro şok \"Ruhsat,fatura ya da gibi bir prosodür gerektirmeden 

ölümcül etkisi yapılmaksızın kendinizi rahatlıkla ve kolaylıkla koruyabileceğiniz savunma silahıdır.

 

1996-2003 Yılları arasında ABD\`de satılan azami güvenlik amaçlı silahtır.

ABD\`de yaşayan her 3 aileden bir tanesi bu cihazla korunmaktadır. 

hiç bir masraf gerektirmez yalnızca şarj edin

 

Savunma Cihazı şekilde kullanabileceğiniz bu tabanca anahtarına bastığınızda 

900.000 volt elektrik vererek tehlikeden korunmanızı sağlar.

 

insana veya hayvanlara münasebet etmesi şeklinde geçici baygınlık geçirmesine neden olur.

ölümcül etkisi bulunmamaktadır,

 

Evinizde,işyerinizde çantanızda,cebinizde, arabanızda tehlikelere karşı her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz.

Taşınması ve kullanılması yasaldır hiçbir prosödür gerektirmez.

Herkes tarafından kullanılabilir.

 

Elektro şok Tabanca dünya standartı kabul edilen 20 mikroamper ölçülerinde test edilerek üretilmiştir.

muhakkak öldürücü etkisi yoktur. 

Unutmayınız bu cihaz sırf savunma ve güvenlik amaçlı kullanılır.

 

Dikkat :

 

Cihazı LPG veya bunun gibi yanıcı patlayıcı maddelerin beraberinde çalıştırmayınız.

çocuklardan irak tutunuz.

Cihazın kullanım sorumluluğu alıcıya aittir.


---------SALDıRıLARA KARşı BiREYSEL SAVUNMA içiN

Bodyguard şarjlı Elektro şok Savunma Cihazı Pile gereksinim olmaksızın şehir ceyranı ile şarz edebileceğiniz elektroşok savunma cihazı. bununla beraber emniyet kilidi de mevcuttur. 500.00 VOLT... bütün elektroşok ürünler ülkemiz\`de hukuki şekilde üretilmekte olup,kullanması herhangi bir ruhsat,prosedür gerektirmez. Elektro şok ile TEHLiKEYE SON Daha düne kadar filmlerde gördüğümüz \"Elektro şok\" artık ülkemiz\` resmi ve garantili olarak üretiliyor! Bu cihaza fazla söylenecek hiç bir söz yoktur. günümüzde yaşanan o kadar kapkaç,saldırı, ve gibi olaylar oluyorki kimi şahsi savunma becerilerimiz yetersiz kalıyor, peki ya ölümcül etkisi olanlar... bunlar daha tehlikelisi , hem kullanan hemde mecburi konumdada olsa uygulanan kişiler için ölümcül tehlikesi olduğu için çok tehlikelidir. halbuki \"Elektro şok \"Ruhsat,fatura ve ya gibi bir prosodür gerektirmeden ölümcül etkisi olmadan kendinizi rahatlıkla ve kolaylıkla koruyabileceğiniz savunma silahıdır. 1996-2003 Yılları arasında ABD\`de satılan maksimum güvenlik amaçlı üründür. ABD\`de yaşayan her üç aileden bir tanesi bu cihazla korunmaktadır. Savunma Cihazı şekilde kullanabileceğiniz bu ürün anahtarına bastığınızda 500.000 volt elektrik vererek tehlikeden korunmanızı sağlar. insana veya hayvanlara münasebet etmesi şeklinde geçici baygınlık geçirmesine neden olur. giysi ,pantalon ,mont vb. üzerinden etkilidir. ölümcül etkisi yoktur, Evinizde,işyerinizde çantanızda,cebinizde, arabanızda tehlikelere karşı her süre yanınızda taşıyabilirsiniz. Taşınması ve kullanılması yasaldır hiçbir prosedür gerektirmez. Herkes sebebi ile kullanılabilir. şarzlıdır. Elektro şok ürünü dünya standartı kabul edilen 20 mikroamper ölçülerinde test edilerek üretilmiştir. muhakkak öldürücü etkisi yok. Unutmayınız bu aygıt yalnızca savunma ve güvenlik amaçlı kullanılır. Dikkat : Cihazı LPG ya da bunun gibi yanıcı patlayıcı maddelerin birlikte çalıştırmayınız. çocuklardan uzak tutunuz. Cihazın kullanım sorumluluğu alıcıya aittir.

-------------

iPhone görünümlü elektro-şok cihazı!


Çinliler yan sanayi ürünleri ile dünyada bu seviyeye ulaştılar. Herşeyin “çakmasını” ve klonlarını yaparak tüm dünyada hatırı sayılır bir gelir elde etmeye başladılar. Önümüzdeki günlerde sizlerle 250 – 350 TL arasında satılan bir Note 3 klonunu da tanıtacağız fakat bundan daha evvel Avustralya’dan gelen haber bu kadarda olmaz dedirtti. Avustralya’da, Gümrük ve Sınır Koruma Birimi Çin’den gelen kozmetik ürünlerinin arasında el feneri olarak ülkeye sokulmak istenen iPhone görünümünde şok cihazları yakaladı. Bu şok cihazlarına karşı dikkatli olmanızı size uyarıyoruz. Yasal olmayan yollardan ülkemizde de bu tarz ürünlerin satıldığını ve bunların yüksek volt düşük amper yerine yüksek amperler vererek insanları öldürdükleri ile bilgiler bulunmakta. ------------------


Bodyguard şarzlı Elektroşok Savunma Cihazı 
Pile ihtiyaç olmadan belde ceyranı ile şarz edebileceğiniz elektroşok savunma cihazı. 
bununla beraber emniyet kilidi de mevcuttur. 
500.00 VOLT... 
tüm elektroşok ürünler türkiye\`de yasal olarak üretilmekte olup,kullanmak herhangi bir ruhsat,prosedür gerektirmez. 
Elektro şok ile TEHLiKEYE SON 

Daha düne kadar filmlerde gördüğümüz \"Elektro şok\" bundan böyle memleketimiz\` resmi ve garantili şekilde üretiliyor! 
Bu cihaza fazla söylenecek hiçbir söz bulunmaz. şimdilerde yaşanan o kadar kapkaç,hücum, ve bunun gibi olaylar oluyor ki bazan şahsi savunma becerilerimiz yetersiz kalıyor, peki ya ölümcül etkisi olanlar... bunlar daha tehlikelisi , hem kullanan hemde mecburi konumda da olsa kullanılan bireyler için ölümcül tehlikesi bulunduğu için çok fazla tehlikelidir. 
oysa \"Elektro şok \"Ruhsat,fatura ve ya bunun gibi bir prosedür gerektirmeden ölümcül etkisi olmaksızın kendinizi rahatlıkla ve kolaylıkla koruyabileceğiniz savunma silahıdır. 1996-2003 Yılları içinde ABD\`de satılan en çok güvenlik amaçlı üründür. ABD\`de yaşayan her üç aileden birisi bu cihazla korunmaktadır. 
Savunma Cihazı şekilde kullanabileceğiniz bu ürün anahtarına bastığınızda 500.000 volt elektrik vererek tehlikeden korunmanızı sağlar. insana yahut hayvanlara temas etmesi şeklinde geçici baygınlık geçirmesine sebep olur. 
giysi ,pantalon ,mont vb. üstünden etkilidir. 

ölümcül etkisi yok, Evinizde,işyerinizde çantanızda,cebinizde, arabanızda tehlikelere karşı her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz. Taşınması ve kullanılması yasaldır hiç bir prosedür gerektirmez. Herkes vasıtası ile kullanılabilir. şarzlıdır. 
Elektro şok ürünü dünya standartı kabul edilen 20 mikroamper ölçülerinde test edilerek üretilmiştir. tam olarak öldürücü etkisi bulunmaz. Unutmayınız bu cihaz sırf savunma ve güvenlik amaçlı kullanılır. 
Dikkat : 

Cihazı LPG yahut bu gibi yanıcı patlayıcı maddelerin beraberinde çalıştırmayınız. çocuklardan irak tutunuz. Cihazın kullanım sorumluluğu alıcıya aittir.


elektroşok cihazı yapımı ! Merhaba arkadaşlar bu yazımda aşırı kolay bir elektroşok cihazı yapımını kısaca anlatacağım. Malumunuz,  elektroşok cihazı güvenlik dalının bir vazgeçilmezi biçimine geldi. Kendinizi tehlike altında hissettiğinizde,  elinizde en azından kendinizi koruyacak bir şeylerin olması insana huzur veriyor.  :)  

 

   aslında bir elektroşok cihazını çok fazla ayrıcalıklı şekillerde yapabilirsiniz.  Elektroşok cihazlarında esas mantık şudur; çok aşırı yüksek bir voltajı anlık şekilde deşarj etmek. işte işin en can alıcı bölümü bu yüksek voltajı elde etmekten geçiyor.  Sonrası ise size kalmış ister bu yüksek voltajı bir kapasitöre doldurup bir bireyin üzerinden boşaltırsınız isterseniz yükselttiğiniz voltajı direk şekilde dayarsınız. Tabi bu durumda öldürücü olur.

 

   Elektroşok cihazını anlatmaya başlamadan evvela insan vücudunun elektriksel direncinden bahsedeyim. çünkü bir elektroşok cihazı yapıyorsak, yaptığımız cihazın ölüm sebebiyeti içerebileceğini bilmemiz gerekiyor.  insan vücudunun ortalama elektriksel direnci 2000 ohm civarındadır. Bu direnç akımın geçtiği vücut bölgelerine göre değişebilir.  şimdi asıl soru şu; insanı çarpan Voltaj mı  olmadan akım mıdır?  Bu sorunun cevabını şu örnekle verebilirim; şayet insan vucudundan 20 ve ya 30 m. civarında bir akım geçer ise insanın hayatını kaybetme ihtimali � tir.  Bildiğimiz bu gibi statik elektrikte voltaj çok aşırı çok fazla yüksek olabilir ama bizi çarpmıyor çünkü akım yoktur denecek kadar azdır.  bireyin çarpılması için akım ve voltajın aynı anda uygulanması gerekiyor. 

 

  kişinin kaslarının kasılması ve devinim sağlanması sinir sistemindeki elektriksel sinyallerin iletimi ile gerçekleşir.  Bu yüzden bir insana elektrik şoku uyguladığınızda, uygulanan insan vücudu bölgesindeki kaslar kasılı kalır ve kaslara bir çeşit kıramp girer. Tabi buda önemli ağrılara neden olur. Bu yüzden bu cihazların yürek ve diğer vital organların yakınlara uygulanması ölümlere büyük sebebiyetler verebilir.  

 

   Bu bilgileri verdikten sonra geçelim elektroşok cihazımızın yapımına.  Ne demiştik? Asıl amacımız voltajı yükseltmek.  şimdi 9 voltluk bir DC kaynağının voltajını 300 Volt DC ye yükseltmemiz imkânsız. 9 volttan 300 volt output istiyorsak önce transformatör kullanmamız gerekiyor. ama transformatörler DC akımda indükleme yapmazlar bu yüzden DC voltajımızı bir biçimde A.C ya da kare dalgaya dönüştürmeliyiz. Bunun için 555 timer entegresini kullanıyoruz.  Bu entegrenin özelliklerini detaylı şekilde şuradan öğrenebilirsiniz; 

     

  Bu entegre yardımıyla DC voltajımızı kare dalgaya dönüştürüp bir transformatöre uygulayabiliriz. Bu tarnsformatörün yalıtımı iyi olmalıdır. Bu yüzden ses transformatörü kullanılabilir. Bu transformatörü kapı zillerinden çıkarabilirsiniz.   Bu sayede 9 Voltluk bir D.C kaynaktan 300 ve ya 350 volt bir A.C voltaj elde etmiş olduk.  Bu voltajın tabi kide akımı çok fazla düşük olacaktır. Bu yüzden ister bu A.C voltajı tekrar D.C ye çevirip kapasitöre depolayın, isterseniz direkt voltajı dayayın gitsin. 1. yol daha sağlam olur. ama biz şimdilik basit yolu seçiyoruz.

 

 Burada gerçekte R1=47k ve R2,R3 1k olsa aşırı daha iyi olur.  Görüldüğü bu gibi 55 entegresi sayesinde oluşturduğumuz dalgalarla voltajımızı transformatörün secondary ucuna 300 volt olarak indüklemiş olduk.  

   

 Bazı hakları saklıdır! içeriklerimiz için GNU lisansı geçerlidir. diğer sitelerde yayınlamak için bu konuyu kaynak şekilde göstermelisiniz.

 

Bir önceki yazımız olan ütü ile baskı dönem hazırlamak başlıklı makalemizde asetat ile baskı devre hazırlama, baskı devre hazırlama ve baskı devre nasıl yapılır hakkında bilgiler verilir.-------------


Elektro şok cihazıyla gasp


Elektro şok cihazıyla gasp

- Konya\`da elektro şok cihazıyla etkisiz duruma getirdiği kadının çantasını gasbettiği ileri sürülen şüpheli yakalandı

 

KONYA (AA) - Konya\`da bir kadının kolundaki çantasını elektro şok cihazı kullanarak gasbettiği iddia edilen şüpheli gözaltına alındı.

 

Sibel B. (26), altı gün önce Meram Yeniyol Caddesi\`ndeki otobüs durağına yürüdüğü sırada, bir şahıs yönünden elektro şok cihazıyla etkisiz duruma getirildi. Kadının, içinde 300 lira, banka kartları ve nüfus cüzdanı bulunan çantası gasbedildi.

 

Sibel B, polise, şüphelinin genel eşkalini verdi ayrıca, \"ince kaşları\" olduğunu söyledi. Eşkal doğrultusunda çalışmasına yön veren Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık büro Amirliği ekipleri, poliste önceden kaydı bulunan Samet D\`yi (24), merkez Meram ilçesinde yakaladı. Suçunu itiraf ettiği belirtilen Samet D\`nin ifadesinde, \"Uyuşturucu almak için olayı gerçekleştirdim\" dediği öğrenildi.

 

Soruşturma devam ediyor.

----------------


Elektro şok cihazı ile bayıltıp kaçırdı!izmir Bornovalı işadamının 30 yaşındaki evli oğlu Serhat ç., 20 yaşındaki genç kız E.A. ile arkadaşlık yapmaya başlandı.
KOMşULARı iHBAR ETTi
Genç kız sevgilisinin evli olduğunu öğrenince, Serhat ç\`yi terk etti. çılgına dönen Serhat ç., genç kızı çamdibi\`nde zorla otomobile bindirip kaçırdı. Elektro şok cihazı ile genç kızı etkisiz hale getiren zorba, kelepçe takarak kızı Urla\`daki yazlığına kapattı. Serhat ç\`nin evden çıkmasının ardından kendine gelen E.A. bütün penceleri panjurla kapalı evden imdat diye bağırarak yardım istedi. Sesi duyan komşular 155 polisi aradı. olay yerine gelen polis, evin sahibine ulaştı. Benzin istasyonları bulunan işadamı Urla\`ya gelerek kapıyı açtığında, polis korkunç manzara ile karşılaştı.
Genç kızı elleri kelepçeli ve çıplak durumda buldu. Serhat ç. gözaltına alındı.
işadamının evli oğlu, 20 yaşındaki genç kızı elektro şok cihazıyla etkisiz bir hale getirdi. Ardından da kelepçeleyip kaçırdı.
Cep Telefonu Görünümlü şarjlı Elektro şok Savunma Cihazı 

saldırı anında bir kozunuz daha mevcut. Cep telefonu görünümündeki şok cihazı karşınızda

Pile gereksinim olmadan belde ceyranı ile şarz edebileceğiniz elektroşok savunma cihazı.

950.00 VOLT...

kullanımı herhangi bir ruhsat,prosedür gerektirmez.

Cep telefonu gibi gözüküyor lakin aslında 950.000 Volt geriliminde elektrik verebilen böylece saldırganı etkisiz hale getiren bir elektroşok cihazı.

cihaz kameralı bir cep telefonu görünümündedir. Dilerseniz cep telefonu bu gibi kılıfa tarak kemerinizde taşıyabilirsiniz.. Cihazın görünüşü yardımı ile potansiyel saldırganlar tehlikeyi hissetmiyor ve böylece kurban vasıtası ile kolaylıkla alt edilebiliyorlar. Cihazın fener olarak kullanılma özelliği de var. fakat gerçek açıdan telefon görüşmesi yapamıyorsunuz.

Sizi köşeye sıkıştırıp telefonunuzu dileyen hırsıza, telefonu uzatarak tam eline almak üzereyken tuşa dokunduğunuzda saldırganın büründüğü hal sizi rahatlatacaktır.

 

Elektro şok ile TEHLiKEYE SON 

(KıLıF HEDiYELi)

KAPıDA öDEME SiSTEMi iLE 

SiPARişiNiZi VERiN

öDEMEYi

üRüN KAPıNıZA GELiNCE öDEYiN.

 

Bu cihaza fazla söylenecek hiçbir söz bulunmamaktadır.

bugünlerde yaşanan o kadar kapkaç,saldırı,

ve gibi olaylar oluyorki bazan şahsi savunma becerilerimiz yetersiz kalıyor,

peki ya ölümcül etkisi olanlar... bunlar daha tehlikelisi , hem kullanan hemde zorunlu

konumda da olsa uygulanan bireyler için ölümcül tehlikesi bulunduğu için çok tehlikelidir.

oysa \"Elektro şok \"Ruhsat,fatura veya bunun gibi bir prosodür gerektirmeden 

ölümcül etkisi olmaksızın kendinizi rahatlıkla ve kolaylıkla koruyabileceğiniz savunma silahıdır.

1996-2003 Yılları arasında ABD\`de satılan en fazla güvenlik amaçlı üründür.

ABD\`de yaşayan her 3 aileden birisi bu cihazla korunmaktadır. 

Savunma Cihazı şekilde kullanabileceğiniz bu ürün anahtarına bastığınızda 

950.000 volt elektrik vererek tehlikeden korunmanızı sağlar.

kişiye ya da hayvanlara temas etmesi biçiminde geçici baygınlık geçirmesine sebep olur.

elbise ,pantalon ,mont vb. üzerinden etkilidir.

ölümcül etkisi bulunmamaktadır,

Evinizde,işyerinizde çantanızda,cebinizde, arabanızda tehlikelere karşı her süre yanınızda taşıyabilirsiniz.

Taşınması ve kullanılması yasaldır hiç bir prosedür gerektirmez.

Herkes tarafından kullanılabilir.

şarzlıdır.

Elektro şok ürünü dünya standartı kabul edilen 20 mikroamper ölçülerinde test edilerek üretilmiştir.

muhakkak öldürücü etkisi yok. 

Unutmayınız bu cihaz sadece savunma ve güvenlik amaçlı kullanılır.

 

Dikkat :

Cihazı LPG veya gibi yanıcı patlayıcı maddelerin birlikte çalıştırmayınız.

çocuklardan uzak tutunuz.

Cihazın kullanım sorumluluğu alıcıya aittir.

ORJiNAL KUTUSUNDADıR KıLıF HEDiYELiDiR.